Admin

Extra Curricular

Event

Club

Contact

Terry Fox run

AndrewLawson

Colour run


Jody Lamb


Junior Council/Builders Club

Jen Karpiuk


Junior B Boys

Volleyball Team

Michel Farmer


Rainbow Club

Stephanie Martin


JV girls Volleyball

Jade Monette


Grade 9 girls Volleyball

Shonna Barth


Magic the Gathering

David Vanleeuwen


Varsity Football

Dustin Ressler/ Rod Metz


Writer’s Club

Katelynn Hancock

Remembrance Day


Jason Thompson


Jr. and Sr. High Bands

Curtis Perrin

Pep Rally

Leadership

Heather McCaig


Connections

Shonna Barth


Chess Club

Jason Waite


Pursuit/BASIC

Brenda Fode / Aaron Biro


Yearbook

Donna Armstrong

Blue Day

Senior Student Council

Shonna Barth

Baby Blue Day


Darolyn Haney


Grade ⅞ Girls Volleyball

Shelagh Barnes

Pythons JH Football

Lloyd Bray


Varsity Girls Basketball

Tom Domagala


9 Boys Basketball

Derek Leentvaar


⅞ Girls Basketball

Jim Leitch


⅞ Boys Basketball

Andrew Lawson, Josiah Donahue, Jason Thompson


Varsity Boys Volleyball

Mike Jarret


Senior Student Council

Heather McCaig/ Shonna Barth/Lydia Shemko/Michelle Schneider


9 Girls Basketball

Pat Grisonich/ Anthony Donner


Robotics

Dale Holt


ESports Club

Jason Thompson


Key Club/ SADD

Heather McCaig


Workout Club

Allen Parker


Sr High Badminton

Randy Knight


Rugby

Ray Neary

Chess Tournament


Erin Sand

Grad Committee


Dean Brown/Steven Kemp/Brianna Lamarche/ Michelle Schneider/Shelley Strobel/ Rebecca Boyd/Sumi Handley/Lisa Mueller


Track and Field

Mike Peterson, Andrew Lawson


Cross Country

Mike Peterson


Kiva Club

Randy Knight


Blue Crew 2 (Wellness Committee)

Jill Pancoast


Cheerleading

Jenna Jelinski

Varsity Baseball Brendon Lawes

Event

Club

Contact

Terry Fox run

Andrew  Lawson

Colour run


Jody Lamb


Junior Council/Builders Club

Jen Karpiuk


Junior B Boys

Volleyball Team

Michel Farmer


Rainbow Club

Stephanie Martin


JV girls Volleyball

Jade Monette


Grade 9 girls Volleyball

Shonna Barth


Magic the Gathering

David Vanleeuwen


Varsity Football

Dustin Ressler/ Rod Metz


Writer’s Club

Katelynn Hancock

Remembrance Day


Jason Thompson


Jr. and Sr. High Bands

Curtis Perrin

Pep Rally

Leadership

Heather McCaig


Connections

Shonna Barth


Chess Club

Jason Waite


Pursuit/BASIC

Brenda Fode / Aaron Biro


Yearbook

Donna Armstrong

Blue Day

Senior Student Council

Shonna Barth

Baby Blue Day


Darolyn Haney


Grade ⅞ Girls Volleyball

Shelagh Barnes

Pythons JH Football

Lloyd Bray


Varsity Girls Basketball

Tom Domagala


9 Boys Basketball

Derek Leentvaar


⅞ Girls Basketball

Jim Leitch


⅞ Boys Basketball

Andrew Lawson, Josiah Donahue, Jason Thompson


Varsity Boys Volleyball

Mike Jarret


Senior Student Council

Heather McCaig/ Shonna Barth/Lydia Shemko/Michelle Schneider


9 Girls Basketball

Pat Grisonich/ Anthony Donner


Robotics

Dale Holt


ESports Club

Jason Thompson


Key Club/ SADD

Heather McCaig


Workout Club

Allen Parker


Sr High Badminton

Randy Knight


Rugby

Ray Neary

Chess Tournament


Erin Sand

Grad Committee


Dean Brown/Steven Kemp/Brianna Lamarche/ Michelle Schneider/Shelley Strobel/ Rebecca Boyd/Sumi Handley/Lisa Mueller


Track and Field

Mike Peterson, Andrew Lawson


Cross Country

Mike Peterson


Kiva Club

Randy Knight


Blue Crew 2 (Wellness Committee)

Jill Pancoast


Cheerleading

Jenna Jelinski

  Varsity Baseball  Brendon Lawes

Website by SchoolMessenger Presence. © 2017 West Corporation. All rights reserved.